Connect with us

NTB

Kontroversiell Roc Boyz-konsert i Oslo Spektrum utsolgt på ett minutt

En Roc Boys-konsert som skal holdes i Oslo Spektrum, ble utsolgt på ett minutt. Det tross same-kontroverser og politirazzia i Sverige. En Roc Boys-konsert som skal holdes i Oslo Spektrum, ble utsolgt på ett minutt. Det tross same-kontroverser og politirazzia i Sverige.

Publisert

den

Bandet Roc Boys har solgt ut Oslo Spektrum på ett minutt. Foto: Lise Åserud / NTB

En Roc Boys-konsert som skal holdes i Oslo Spektrum, ble utsolgt på ett minutt. Det tross same-kontroverser og politirazzia i Sverige.

Innenriks: Billettene ble lagt ut for salg klokka 10 tirsdag. Ett minutt senere var de utsolgt, melder bandet selv på Instagram.

Roc Boys er en hiphoptrio bestående av tre menn fra Bærum. De startet karrieren sin i 2019 med låten «Wreckonize».

Konserten i Oslo Spektrum skal være en «forsoningskonsert» på samenes nasjonaldag neste år. Bandet har lovet en egen rabatt til samer og har lagt ut en promovideo som skal forestille et videospill der bandmedlemmene slår og sparker karakterer med kofte.

Mandag kom det fram at gruppen har blitt anmeldt for hatefulle ytringer mot samer etter en konsert i Sverige, meldte NRK.

Annonse

I tillegg er gruppen under etterforskning mistenkt for narkotikaforhold i Sverige.

VG skrev om saken først.

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige