NTB
FT: Rekorddyrt å seile gjennom Panamakanalen
Iran-krigen og en ny El Niño har ført til at avgiftene for å seile gjennom Panamakanalen er 16 ganger høyere enn på samme tid i fjor. Iran-krigen og en ny El Niño har ført til at avgiftene for å seile gjennom Panamakanalen er 16 ganger høyere enn på samme tid i fjor.
Iran-krigen og en ny El Niño har ført til at avgiftene for å seile gjennom Panamakanalen er 16 ganger høyere enn på samme tid i fjor.
Iran: Prisen for transittillatelse gjennom kanalens mest brukte sluser har i august et gjennomsnitt på 1,1 millioner dollar, skriver Financial Times. Det tilsvarer rundt 10,4 millioner norske kroner.
Det er mer enn 16 ganger gjennomsnittet for samme periode i fjor.
Prisen for å seile gjennom noen av de største slusene har under auksjoner nådd opp til 3,78 millioner dollar.
Hormuz-effekt
Ifølge avisen har prisene skutt i været siden Iran-krigen startet, som førte til at Hormuzstredet ble stengt.
Ettersom svært begrenset med olje har kommet gjennom Hormuzstredet, har asiatiske kjøpere blitt tvunget til å øke innkjøpene av olje og petroleumsprodukter fra den amerikanske golfkysten.
Dermed seiler flere oljetankere gjennom kanalen.
Påvirkes av kraftig El Niño
Samtidig har en ny El Niño utviklet seg over sommeren. El Niño er en tilstand med uvanlig høy overflatetemperatur i Stillehavet. Den høynede temperaturen kan føre til alvorlig tørke og varmere vintre.
Årets El Niño forventes å bli sterkere enn normalt, ifølge den amerikanske hav- og atmosfæreadministrasjonen (NOAA).
I Panamakanalen stiger nå prisene på grunn av synkende vannstand.
– Problemet akkurat nå er at vannstanden synker jevnt og trutt, og det skal den egentlig ikke gjøre fra mai til desember, sier Ross Griffith, leder for fraktprising i Amerika hos Argus, til Financial Times.
Prisene stiger fordi lavere vannstand ventes å begrense hvor mye last skip kan frakte gjennom kanalen, og kan potensielt redusere antallet transitttillatelser senere i år.
(©NTB)
