NTB
Flere skyteangrep i Israel – minst én drept
En mann er skutt og drept og flere andre såret etter flere angrep i Israel, nær den okkuperte Vestbredden. Angrepene etterforskes som terror. En mann er skutt og drept og flere andre såret etter flere angrep i Israel, nær den okkuperte Vestbredden. Angrepene etterforskes som terror.

En mann er skutt og drept og flere andre såret etter flere angrep i Israel, nær den okkuperte Vestbredden. Angrepene etterforskes som terror.
Israel: Soldater ble sendt til området søndag for å lete etter mistenkte, meldte avisen Times of Israel. Senere ble det meldt at to antatte gjerningspersoner var drept.
– Soldatene, sammen med ekstra medisinsk personell, begynte omfattende søk etter flere terrorister og gir medisinsk behandling til de sårede, opplyser det israelske militæret (IDF).
Minst fem skal være såret, og tilstanden for en av dem beskrives som kritisk, ifølge Times of Israel.
Ambulansetjenesten Magen David Adom opplyser at skudd først ble avfyrt ved en bensinstasjon nær Kochav Yair. Her skal to personer ha blitt såret.
Deretter kom det meldinger om folk som var skutt to andre steder i nærheten. En 35 år gammel mann var skutt og drept, mens to andre var alvorlig såret.
En av de mistenkte gjerningspersonene ble drept av politiet raskt, mens en annen flyktet og ble drept etter en søkeoperasjon, opplyser politiet ifølge Al Jazeera og Times of Israel. Angrepene etterforskes som antatt terrorisme.
Folk i området ble bedt om å holde seg innendørs.
Kochav Yair ligger like ved grensemuren mot den okkuperte palestinske Vestbredden. Også et sted på Vestbredden kom det søndag melding om et skyteangrep.
(©NTB)
