Connect with us

Lokalt

Flere lokale rikinger har flyttet til Sveits

Published

on

Kjell Inge Røkke er den rikeste og mest profilerte nordmannen som har flyttet fra Norge de siste årene. Foto: Terje Pedersen / NTB

12. september 2022 var startskuddet for masseflyttingen av nordmenn fra Norge til Sveits. Kjell Inge Røkke var ikke den første. Flere rikinger fra Haugalandet har også flyktet til Sveits.

Skatteflukt: En ny skatteliste avslører massiv utflytting. 350 nordmenn har meldt flytting til Sveits med norsk millionformueer.

Skatteflukten plutselig blitt massiv, melder Finansavisen.

Fra Skatteetaten slapp skattelistene 7. desember har hundrevis av nordmenn plutselig fått «Poststed Sveits» i sin 2021-ligning.

Blant dem finner vi barnehagemillionær Eystein Sævareid Aase (39) fra Haugesund. Han har en ligningsformue på 317 millioner.

Annonse

Bjørn Mathias Apeland (70) fra Tysvær har også flyttet til Svits med en formue på 48,5 millioner kroner.

Live
Neste
Spilles
Forrige