Connect with us

NTB

En person død etter voldshendelse på Holmen i Oslo

En person er bekreftet død etter en voldshendelse på Holmen i Oslo tirsdag kveld. En person er pågrepet etter at politiet avfyrte varselsskudd. En person er bekreftet død etter en voldshendelse på Holmen i Oslo tirsdag kveld. En person er pågrepet etter at politiet avfyrte varselsskudd.

Published

on

zambu Foto: Daniel DeNiazizambu Foto: Daniel DeNiazi
zambu Foto: Daniel DeNiazi

En person er bekreftet død etter en voldshendelse på Holmen i Oslo tirsdag kveld. En person er pågrepet etter at politiet avfyrte varselsskudd.

Innenriks: – En person er bekreftet omkommet på stedet på grunn av voldsutøvelsen vedkommende har blitt utsatt for. Vi har kontroll på gjerningspersonen, som nå kjøres til arresten. Vi er i dialog med flere personer som var til stede. Slik det fremstår nå, står vi overfor en drapssak, skriver operasjonsleder Eirik Sannes i Oslo politidistrikt i politiloggen.

Politiet meldte om hendelsen klokken 19.38 tirsdag kveld.

De meldte først at en person var funnet alvorlig skadet inne i en bolig med flere andre personer til stede.

Kort tid etterpå var den mistenkte gjerningspersonen pågrepet.

Annonse

– Dette skjedde ute på offentlig sted. Vi har avfyrt varselskudd i forbindelse med pågripelsen av vedkommende, opplyser Sannes.

Det sirkler et politihelikopter i området, ifølge flyovervåkingstjenesten ADS-B Exchange.

Politiet gjør tirsdag kveld søk i en annen bolig som er knyttet til gjerningspersonen, og de gjør også søk langs den antatte fluktruten til gjerningspersonen.

Politiet sier ikke noe om det er benyttet et våpen.

Annonse
Live
Neste
Spilles
Forrige