Connect with us

NTB

Død person funnet på 20 meters dyp i Trondheim

Published

on

Dykkere fra brannvesenet fant en død person under en dykkeøvelse i Korsvika ved Trondheim lørdag ettermiddag. Politiet anser dødsfallet som mistenkelig. Foto: Joakim Halvorsen / NTB

En død person ble lørdag funnet i sjøen i Trondheim. Politiet anser dødsfallet som mistenkelig.

Kriminalitet og rettsvesen: Politiet opplyste om funnet ved 16.30-tiden lørdag ettermiddag.Dødsfallet anses som mistenkelig fordi det ikke er en kjent dødsårsak.
– Brannvesenet fant avdøde under øvelse, skriver Trøndelag-politiet på X/Twitter.
Stig Lunde hos 110-sentralen i Trøndelag sier til Adresseavisen at det ble gjort funn av levninger av en menneskekropp da brannvesenet hadde en øvelse i Korsvika.
Under øvelsen ble det gjort funn av levninger av et menneske på 20 meters dyp.
– Vi vet ikke hvor lenge vedkommende har ligget, sier han.
Klokken 18.29 melder politiet at levningene er blitt tatt opp av sjøen og blir fraktet til obduksjon.
– Det kan ta en tid før politiet får svar på sikker identitet. Pårørendekontakt er varslet med tanke på savnetsaker i området, skriver politiet.
Politiet fikk melding fra brannvesenet om funnet klokken 16.

Live
Neste
Spilles
Forrige