NTB
Britisk politiker slått 21 ganger med hammer
Mannen som er siktet for å ha drept Reform-politikeren Ann Widdecombe i England, slo henne 21 ganger i hodet med hammer, ifølge påtalemyndigheten. Mannen som er siktet for å ha drept Reform-politikeren Ann Widdecombe i England, slo henne 21 ganger i hodet med hammer, ifølge påtalemyndigheten.
Mannen som er siktet for å ha drept Reform-politikeren Ann Widdecombe i England, slo henne 21 ganger i hodet med hammer, ifølge påtalemyndigheten.
Utenriks: 78 år gamle Widdecombe ble funnet død i sitt hjem i Devon sørvest i England 9. juli, dagen etter at hun ble angrepet.
Widdecombe satt i det britiske Parlamentet for De konservative i over 20 år fram til 2010. Senere sluttet hun seg til Nigel Farages ytre høyreparti Reform, der hun var innvandrings- og justispolitisk talsperson.
En 28 år gammel hvit britisk statsborger fra Nord-England ble tirsdag fremstilt for en domstol i London, der han formelt ble siktet for drapet. Aktoratet fortalte retten at Widdecombe ble slått 21 ganger i hodet med en hammer.
(©NTB)
