Connect with us

Lokalt

Bestilling drap på jente etter voldtekt

Published

on

En 63 år gammel mann er tiltalt for drapsforsøk etter at han skal ha angrepet eks-kona utenfor en McDonalds-restaurant i Karmøy kommune i januar. Mannen må møte i Haugaland og Sunnhordland tingrett i midten av november. Han risikerer forvaringsstraff. Foto: Beate Oma Dahle / NTB

En 16 år gammel gutt står tiltalt for å ha forsøkt å inngå avtale om drap etter at en venn ble anmeldt for voldtekt av en mindreårig jente.

Voldtekt: Ifølge tiltalen, som er tatt ut av Statsadvokaten i Rogaland etter ordre fra Riksadvokaten, skal gutten ha kontaktet en annen person og bedt vedkommende om å drepe jenta. Dette skriver Haugesunds avis.

Drapsplanen ble ikke gjennomført, da den han kontaktet nektet å påta seg «oppdraget».

I tillegg til drapstruslene, skal 16-åringen ha forsøkt å skremme jenta ved å skyte opp fyrverkeri utenfor boligen hennes. Dette medførte skader på en bil, og gutten er avkrevd en egenandel på nesten 6.000 kroner til jentas far, skriver avisa.

Saken skal opp i Haugaland og Sunnhordland tingrett i midten av desember.

Annonse

Jan Henrik Høines er oppnevnt som forsvarer for gutten, mens Elisabeth Rød representerer jenta og hennes familie som bistandsadvokat, melder avisa.

Live
Neste
Spilles
Forrige