Connect with us

NTB

Bangladesh slår alarm etter utbrudd av denguefeber

Published

on

Utbruddet av denguefeber i Bangladesh har krevd flere hundre liv. Myndighetene frykter langt høyere dødstall i august. Foto: Mahmud Hossain Opu / AP / NTB

Mer enn 360 personer har hittil i år dødd av denguefeber i Bangladesh. Myndighetene advarer om rekordhøye dødstall i august.

Medisin og helse: Siden januar har 78.000 personer blitt smittet av den myggbårne sykdommen, opplyser helsedepartementet.Men i august har antall smittede skutt i været med 23.000 smittede, og 100 personer har mistet livet i løpet av de første ti dagene. Departementet frykter at det vil føre til en kraftig økning i dødstallet.
I hele 2022 ble i overkant av 62.000 personer smittet og 281 personer døde.
Ifølge eksperter kan monsunsesongen forverre situasjonen, og det periodevise regnværet i august er en av hovedårsakene til det kraftige utbruddet.
(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige