Connect with us

NTB

Anklagene mot Høiby blir del av «Året med kongefamilien»

Published

on

Anklagene mot Marius Borg Høiby er blant sakene som skal med når NRK skal oppsummere kongehusets år i romjulen. Foto: Håkon Mosvold Larsen / NTB

Politisaken mot Marius Borg Høiby skal omtales i NRKs tradisjonelle oppsummering av kongefamiliens år i romjulen.

Økonomi og næringsliv: – «Året med kongefamilien» skal ta opp i seg de mest omtalte temaene gjennom året som er gått, og sakene knyttet til Marius Borg Høiby er blant dem, sier fagredaktør Sofie Gran Aspunvik i NRK til ABC Nyheter.Høiby etterforskes av politiet for en rekke alvorlige lovbrudd, deriblant to voldtekter og flere tilfeller av vold i nære relasjoner. Han har erkjent straffskyld i den ene voldssaken.
Programmet har blitt vist på NRK i en årrekke i romjulen. Utover at sakene knyttet til Høiby skal med, er ikke detaljene for programmet spikret. Erfaringsmessig jobber NRK tett opp til jul med å ferdigstille programmet, sier Aspunvik.
Blant de andre sakene rundt kongefamilien som har fått mye oppmerksomhet i år, er kong Haralds sykehusinnleggelse i Malaysia og bryllupet til prinsesse Märtha Louise og Durek Verrett.
(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige