NTB
Macron ber innenriksministeren fortsette
President Emmanuel Macron sier han har avslått en søknad fra innenriksminister Laurent Nuñez om å få trekke seg som følge av opptøyene i Frankrike. President Emmanuel Macron sier han har avslått en søknad fra innenriksminister Laurent Nuñez om å få trekke seg som følge av opptøyene i Frankrike.
President Emmanuel Macron under et krisemøte søndag om demonstrasjonene og opptøyene i Frankrike. Foto: Ludovic Marin / Pool / AP / NTB
President Emmanuel Macron sier han har avslått en søknad fra innenriksminister Laurent Nuñez om å få trekke seg som følge av opptøyene i Frankrike.
Utenriks: I stedet har Macron bedt Nuñez om å få på plass «nye operasjonelle metoder» for å håndtere krisen, ifølge en uttalelse fra presidentens kontor mandag.
(©NTB)
Les mer
