Connect with us

NTB

Albanias statsminister forsvarer Kanye West-konsert til 45 millioner kroner

Konserten vil foregå på et midlertidig stadion bygd for anledningen utenfor hovedstaden Tirana 11. juli. Konserten vil foregå på et midlertidig stadion bygd for anledningen utenfor hovedstaden Tirana 11. juli.

Publisert

den

Den amerikanske rapperen Kanye West er utestengt fra å spille i flere europeiske land i sommer. Foto: Jordan Strauss / AP / NTB

Konserten vil foregå på et midlertidig stadion bygd for anledningen utenfor hovedstaden Tirana 11. juli.

USAs: Kanye West, også kjent som YE, har blitt utestengt fra å spille i flere europeiske land i sommer etter uttalelser som blant annet lovpriser Adolf Hitler og innhold med nazistisk symbolikk.

Statsminister Edi Rama skriver på Facebook at de forventer at arrangementet genererer minst 100 millioner euro i inntekter for landet etter en kraftig økning i overnattingsbookinger.

– Vi har bevilget 4 millioner euro i siste liten for å unngå å sette Albania i forlegenhet overfor nesten 25.000 utenlandske besøkende fra 80 land som allerede hadde kjøpt billetter til Kanye West, skriver Rama.

Daglige protester har allerede foregått i Tirana i over en måned, utløst av USAs president Donald Trumps svigersønns byggeplaner for luksuriøse ferieanlegg i Albania. Arrangementet med Kanye West har bidratt til å blåse liv i offentlige protester og krav om statsministerens avgang.

Annonse

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige