Lokalt
Sindre Utne blir ny direktør i Fagne
Sindre Utne er ansatt som ny direktør i Fagne AS. Han tiltrer stillingen 1. november 2026.
NÆRING: Utne kommer fra stillingen som administrerende direktør i Autronica Fire & Security, som leverer systemer for brann- og gassikkerhet internasjonalt.
Han har tidligere hatt lederroller i blant annet Wärtsilä, HydrogenPro og Aibel, og har bred erfaring fra energi-, teknologi- og industrivirksomheter.
– Solid ledererfaring
Styreleder i Fagne, John Harald Jakobsen, sier selskapet er svært fornøyd med ansettelsen.
– Han har solid erfaring med å lede komplekse og kompetansetunge virksomheter. Gjennom karrieren har han vist evne til å skape retning, bygge sterke organisasjoner og levere resultater, sier Jakobsen.
Konsernsjef i Haugaland Kraft, Pablo Barrera, peker på at Fagne har en viktig rolle i utviklingen av strømnettet, elektrifisering og beredskap.
Vil utvikle nettet for fremtidens behov
Utne sier han ser frem til å bli kjent med medarbeiderne, virksomheten og regionen.
– Fagne forvalter samfunnskritisk infrastruktur og har en nøkkelrolle i å muliggjøre elektrifisering, verdiskaping og bærekraftig utvikling i regionen, sier han.
Han trekker frem kapasitet, sikkerhet, beredskap og digitalisering som sentrale områder fremover.
Bor i Haugesund
Sindre Utne har en mastergrad i sikkerhet og risikostyring fra Universitetet i Stavanger og en bachelorgrad i administrasjon og ledelse fra Universitetet i Bergen.
Han bor i Haugesund med familien.
Avtroppende direktør Kristoffer Vannes skal bistå i overgangsperioden frem til han går av med pensjon på nyåret.

