Lokalt
Mann med øks og kniv pågrepet i Haugesund
Politiet tydde til bruk av elektrosjokkvåpen da de møtte på en person med kniv og øks etter melding om en voldshendelse i Haugesund. Politiet tydde til bruk av elektrosjokkvåpen da de møtte på en person med kniv og øks etter melding om en voldshendelse i Haugesund.
Politiet tydde til bruk av elektrosjokkvåpen da de møtte på en person med kniv og øks etter melding om en voldshendelse i Haugesund.
Haugesund: Politiet fikk melding om hendelsen litt etter klokken 2 natt til lørdag.
– Da politiet ankom stedet, ble første patrulje møtt av en mann med kniv og øks som opptrådte truende mot patruljen, skriver operasjonsleder Victor Fenne-Jensen i Sørvest politidistrikt i politiloggen.
Mannen fikk flere pålegg om å legge fra seg våpen, noe han ikke gjorde, ifølge politiet. Det var da politiet valgte å trekke fram elektrosjokkvåpenet, ofte kalt taser på folkemunne.
– Taseren ga ønsket effekt, og siktede ble tatt kontroll på, opplyser Fenne-Jensen.
Den fornærmede mannen ble tilsett av helsepersonell på stedet, men trengte ikke videre behandling på sykehus eller legevakt.
Den siktede mannen, som er i 30-årene, sitter i arresten i påvente av avhør.
(©NTB)
