reklame for Haugesund Hudpleieklinikk
Menu
Clas Ohlson-kjeden i Sverige kjøper 70 prosent av aksjene i selskapet Phonelife, som eier nettbutikkene Teknikmagasinet, Phoneline og Reservdelaronline. Foto: Stian Lysberg Solum / NTB

Clas Ohlson kjøper eieren av Teknikmagasinet

Clas Ohlson kjøper 70 prosent av aksjene i Phonelife, som driver netthandel med teknologi og tilbehør gjennom Teknikmagasinet og Phoneline.

Av NTB | 18.11.2025 09:49:37

Økonomi og næringsliv: Teknikmagasinet gikk konkurs i fjor og la ned sine fysiske butikker både i Norge og Sverige, men ble kjøpt opp og relansert som ren nettbutikk av Phonelife.

Nå kjøper Clas Ohlsson 70 prosent av aksjene til eierselskapet Phonelife, og får også kjøps- og salgsopsjoner for de resterende 30 prosentene etter tre år.

Avtalen omfatter også nettbutikken Reservdelaronline, som blant annet selger reservedeler til hagemaskiner og gressklippere.

I en pressemelding sier konsernsjef Kristofer Tonström i Clas Ohlson at selskapet styrker sin posisjon innen teknologi og tilbehør gjennom oppkjøpet.

(©NTB)

Flere nyheter: