Rolig natt for politiet – ruskjøring, falsk innbruddsalarm og verbal krangel
Natten bød på en mistenkt ruskjører på Avaldsnes, en innbruddsmelding på Norheim som viste seg grunnløs og en verbal krangel på Flotmyr der én person endte i arrest.
Orden: Politiet håndterte flere hendelser natt til søndag, men lite utviklet seg til alvorlige situasjoner.
Sør-Vest politidistrikt fikk like etter klokken 02.00 natt til søndag melding om mulig ruskjøring i Avaldsnes-området på Karmøy. En patrulje stanset bilen klokken 02.23, og føreren – en mann i trettiårene – fremsto påvirket av andre rusmidler. Han ble tatt med til legevakt for prøver, samtykket til beslag av førerkortet, og politiet opprettet sak.
En kvinne i begynnelsen av 40-årene ble bortvist fra Leirvik sentrum på Stord natt til søndag. Kvinnen skal ha vært ufin mot ansatte ved utestedet Sjøhuset klokken 03.26 natt til søndag. Hun ble bortviste av politiet. Saken blir ikke fulgt opp videre utover bortvisningen.
Ved 04-tiden rykket politiet ut til Burger King på Norheim etter melding om mulig innbrudd. Patruljen undersøkte stedet og kom i kontakt med en person som hadde lovlig adgang. Det ble raskt avklart at det ikke hadde skjedd noe innbrudd.
Rundt klokken 06.00 rykket politiet ut til Flotmyr etter melding om slagsmål. På stedet ble fire personer kontrollert. Det viste seg at det kun var snakk om en verbal krangel uten noen form for vold. Én av de involverte var imidlertid såpass beruset at vedkommende ble tatt med til arrest. En annen fikk sjansen til å komme seg hjem selv.
Politiet opplyser at alle sakene er håndtert uten større dramatikk.





