EU-bygning skadet i angrepet mot Kyiv
Et bygg som rommer EUs delegasjon, er rammet i det russiske angrepet mot Kyiv, ifølge EU-president Antonio Costa.
Politikk: – Tankene mine er med de ukrainske ofrene, og også med de ansatte ved EU-delegasjonen, hvis bygning ble skadet i dette overlagte russiske angrepet, skriver han på X. Costa har lagt ved et bilde som viser skader på det som synes å være et kontor. Han skriver ingenting om hvorvidt noen EU-ansatte er skadet.
– EU vil ikke la seg skremme. Russlands aggresjon gjør oss bare mer bestemt på å stå med Ukraina og landets folk, skriver Costa videre.
Minst ti mennesker er ifølge ukrainske myndigheter drept i angrepet mot hovedstaden natt til torsdag, og nesten 50 andre meldes såret.
Det ukrainske luftforsvaret sier det skjøt ned 563 av 598 droner og 26 av 31 raketter som ble sendt av Russland. Det melder om treff 13 steder i landet, og at det har falt ned rakettrester 26 steder.