LIVESENTER
Menu
Leander Alvheim sikret KBK-poeng på overtid. Foto: Svein Ove Ekornesvåg / NTB

Kristiansund sjokkerte Glimt på overtid: – Det er så deilig

Bodø/Glimt misbrukte mange muligheter, og på overtid ble de straffet da Leander Alvheim (20) stanget inn 1-1 for Kristiansund i Eliteserien.

Av NTB | 05.07.2025 22:04:35

Sport: Odin Bjørtuft sendte Glimt i ledelsen etter ni minutter. Stopperen brukte siden av kroppen til å sende ballen i mål på et innlegg fra Patrick Berg.

– Jeg er så feit i ræva at det var nok den jeg scoret med, sa Bjørtuft til TV 2 i pausen.

Med fem minutter igjen ble 26-åringen utvist da han fikk sitt annet gule kort. Det greide til slutt KBK å utnytte da Alvheim raget høyest i feltet og satte ballen i mål.

– Det er så deilig og fortjent. Vi spiller en OK kamp og er til tider ganske lav, men vi får løftet oss og skaper sjanser. Det er så deilig at den sitter til slutt, sa Alvheim til TV 2.

Glimt gikk på et surt overtidstap mot Sarpsborg på hjemmebane sist runde. Lørdag kjørte de til tider over KBK, men sløste mange sjanser.

Det måtte de til slutt betale for.

Glimt er nummer fem i Eliteserien med 16 poeng opp til Viking, men nordlendingene har samtidig fire kamper mindre spilt. Fortsatt har de noen poeng opp om de også skulle vinne hengekampene.

Glimt har tre poeng opp til Rosenborg på tredjeplass og sju opp til Brann på annenplass.

KBK holder åttende etter 14 kamper. Det er sju poeng ned til KFUM Oslo på kvalifiseringsplass til nedrykk.

Glimt tar imot Sandefjord i neste seriekamp, mens KBK er vert for Sarpsborg.

(©NTB)

Flere nyheter: