Connect with us

NTB

106 ansatte får sluttpakke i NRK

NRK har innvilget 106 søknader om sluttpakke. I alt 184 ansatte søkte, men 51 fikk avslag av hensyn til kritisk kjernekompetanse, skriver kanalen. NRK har innvilget 106 søknader om sluttpakke. I alt 184 ansatte søkte, men 51 fikk avslag av hensyn til kritisk kjernekompetanse, skriver kanalen.

Publisert

den

Støtt Radio Haugaland
Tidligere journalist i NRK Jon Gelius (t.v.) sammen Høyres tidligere leder Erna Solberg under Arensalsuka i 2023. Nå går den tidligere journalisten inn for selv å bli folkevalgt og ordfører for Høyre i hjembyen. Foto: Rodrigo Freitas / NTB

NRK har innvilget 106 søknader om sluttpakke. I alt 184 ansatte søkte, men 51 fikk avslag av hensyn til kritisk kjernekompetanse, skriver kanalen.

Innenriks: NRK har satt et mål om å bli mellom 300 og 400 færre ansatte innen utgangen av 2028. Nå er 106 innvilget sluttpakker. Ti personer som søkte, har i ettertid trukket søknaden, mens 16 søknader er fremdeles til behandling.

– For at vi skal fortsette å være det NRK som samler, engasjerer og er tett på hele landet, må vi utvikle måten vi jobber på, sier kringkastingssjef Vibeke Fürst Haugen.

I slutten av september ble det kjent at NRK-veteran Jon Gelius er blant dem som har tatt sluttpakke. Han forlot NRK på dagen etter at han kunngjorde at han vil stille som ordførerkandidat for Høyre i Arendal. I forrige uke sa NRKs sjakkprofil Ole Rolfsrud (50) takk for seg i kanalen etter 23 års tjeneste.

Blant andre kjente navn som har takket ja til sluttpakke, er journalist Madeleine Cederström, Kari Jeppestøl Arntzen og veteran Snorre Tønset.

Annonse

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige