Connect with us

Lokalt

Vurderer flere nye sikkerhetstiltak på Karmsund bru

Published

on

FOTO: E. Solberg

Statens vegvesen vurderer nå flere nye grep for å bedre trafikksikkerheten på Karmsund bru. Brua har i lengre tid vært utsatt for at tunge kjøretøy og busser har ignorert høydebegrensningen.

Samferdsel: Haugesund Avis melder at Statens vegvesen nå tar grep for å bedre trafikksikkerheten på Karmsund bru. Brua har i lengre tid vært utsatt for at tunge kjøretøy og busser har ignorert høydebegrensningen, noe som skaper farlige situasjoner.

Avisen har stilt flere spørsmål til Statens vegvesen, som blant annet svarer at de vurderer å installere en mer robust høydeportal. Denne portalen vil ha en tversgående bjelke som fysisk hindrer for høye kjøretøy i å passere.

– Dobbel sperrelinje er ett av tiltakene vi vurderer, men som ved flere av mulighetene som utredes, kan dette tiltaket skape andre utfordringer som vi må vurdere konsekvensene av. Det er viktig å se tiltakene i sammenheng og hvilke konsekvenser de vil ha for det samlede trafikkbildet og trafikksikkerheten, skriver seksjonssjef for vedlikehold i Drift og vedlikehold i Statens vegvesen Maylen Torsteinbø i svar på spørsmål fra avisen.

Statens vegvesen håper at de nye sikkerhetstiltakene vil bidra til å gjøre Karmsund bru tryggere for alle trafikanter.

Annonse

Tomas vært en sentral skikkelse i norsk radio siden 1989. Med en solid bakgrunn fra både nasjonal og lokal radio, har han bred erfaring innen nyhetsformidling og journalistikk. Siden 2010 har Tomas vært en fast stemme i Radio Haugaland, hvor han daglig holder lytterne oppdatert på de siste lokale nyhetene om ettermiddag på Radio Haugaland.

Live
Neste
Spilles
Forrige