Connect with us

NTB

Medier: Flere eliteseriespillere siktet for kampfiksing

Oslo politidistrikt har pågrepet og siktet sju personer for grov korrupsjon og bedrageri knyttet til pengespill på fotballkamper. Blant dem er spillere i Eliteserien, skriver NRK og Dagbladet. Oslo politidistrikt har pågrepet og siktet sju personer for grov korrupsjon og bedrageri knyttet til pengespill på fotballkamper. Blant dem er spillere i Eliteserien, skriver NRK og Dagbladet.

Published

on

Det er pågrepet personer i en kampfiksing-sak relatert til norsk fotball. Foto: Cornelius Poppe / NTB

Oslo politidistrikt har pågrepet og siktet sju personer for grov korrupsjon og bedrageri knyttet til pengespill på fotballkamper. Blant dem er spillere i Eliteserien, skriver NRK og Dagbladet.

Sport:

Politiadvokat Sahd Iqbal i Oslo politidistrikt bekreftet tidligere fredag overfor VG at pågripelsene fant sted onsdag denne uken. Én person ble fremstilt for varetektsfengsling.

Senere fredag melder flere medier at de sitter på opplysninger om at spillere er blant de pågrepne. NRK og Dagbladet skriver at flere av dem spiller i Eliteserien.

Annonse

Politiadvokat Iqbal opplyser til VG at det er gjennomført ransakinger på flere adresser, og at politiet har gjort flere beslag som er relevante for saken.

Etterforskningen, som er i en tidlig fase, beskrives som høyt prioritert.

Annonse

Usama Ahmad og Jonas Berge i Elden Advokatfirma representer to av de siktede, bekrefter de overfor NTB. Ingen av dem har anledning til å gi kommentar om saken på nåværende tidspunkt.

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige