Connect with us

NTB

VG: Ny bok avslører Solbakken-sinne før England-kampen

Ståle Solbakken holdt oppvaskmøte i forkant av Norges VM-kvartfinale mot England. Temaet var hjemreisen etter mesterskapet. Ståle Solbakken holdt oppvaskmøte i forkant av Norges VM-kvartfinale mot England. Temaet var hjemreisen etter mesterskapet.

Publisert

den

Støtt Radio Haugaland
En engasjert landslagssjef Ståle Solbakken under årets VM. Foto: Fredrik Varfjell / NTB

Ståle Solbakken holdt oppvaskmøte i forkant av Norges VM-kvartfinale mot England. Temaet var hjemreisen etter mesterskapet.

Sport: Det kommer fram i en ny bok fra landslagets assistenttrener og spilleransvarlig Brede Hangeland, melder VG.

Avisen har lest det nesten ferdigstilte manuset, og i ett av kapitlene avslører Hangeland en situasjon som oppsto dagen før møtet med England i Miami.

Solbakken likte ikke at det ble lagt planer om umiddelbar ferie ved en norsk exit. Han var tydelig på at hele laget, også de største profilene som Erling Braut Haaland, Martin Ødegaard og Sander Berge, skulle være med hjem til Norge og besøke kongen på Slottet.

«Ståle er mildt sagt ikke fornøyd. Han tar meg til side etter frokost og er forbannet over at dette har skjedd uten at han eller jeg er informert», skriver Hangeland.

Annonse

Han legger til at det ble et oppvaskmøte med andre ledere i Norges Fotballforbund.

«Det faller en del harde ord. Dette kan dels skyldes at vi er slitne, dels manglende informasjonsdeling i gruppen», står det videre i boken.

Til VG forteller Hangeland at han deretter kalte inn landslagets kaptein Ødegaard og visekapteinene Haaland og Berge.

«Ståle forklarer dem hvorfor de ikke kan dra rett på ferie etter VM», skriver Hangeland og fortsetter:

«Ståle er tydelig: Vi skal til Oslo – sammen. Ferien starter etterpå».

Annonse

Solbakken understreker overfor VG at reaksjonen ikke var rettet mot spillerne, men at han «snappet» over at det i miljøet, uten hans viten, var tatt en beslutning om at spillerne hadde «frie tøyler etter den siste kampen».

Norge tapte 1-2 i kvartfinalen mot England. Alle på landslaget ble med til Oslo og hilste på kong Harald, men Haaland og Berge ble ikke med på feiringen ute på Slottsplassen.

Hangelands bok har tittelen «Feltnotater fra fotball-VM» og gis ut i oktober.

(©NTB)

Annonse
Live
Neste
Spilles
Forrige