Connect with us

NTB

Venteliste til høyere utdanning: – Det er færre enn i fjor

5710 studenter står på venteliste for studentbolig hos SiO. Det er færre enn i fjor. Ventelistene har så langt i sommer vært lavere enn de siste årene. 5710 studenter står på venteliste for studentbolig hos SiO. Det er færre enn i fjor. Ventelistene har så langt i sommer vært lavere enn de siste årene.

Publisert

den

Administrerende direktør i SiO Andreas Eskelund i en leilighet i Nordberg studentby. 467 nye studentboliger skal etter planen være klar for innflytting i juli og september i år. Foto: Stian Lysberg Solum / NTB

5710 studenter står på venteliste for studentbolig hos SiO. Det er færre enn i fjor. Ventelistene har så langt i sommer vært lavere enn de siste årene.

Innenriks: Tallet er 777 færre enn på samme tidspunkt i fjor. Ventelistene har så langt i sommer vært lavere enn de siste årene.

– Det er positivt å se at utviklingen går i riktig retning, sier administrerende direktør Andreas Eskelund i SiO til NTB.

Han understreker at det ennå er tidlig i sesongen. Situasjonen kan derfor endre seg etter hvert som flere studenter får avklart opptaket og tar sine endelige valg for høsten.

Eskelund forteller at SiO har styrket studentboligkapasiteten betydelig de siste årene. Det er også siden høsten 2025 åpnet nærmere 1000 nye studentboliger i Nydalen og på Nordberg, og fra september 2026 vil vi ha rundt 10.500 studentboliger tilgjengelig.

Annonse

– Samtidig er det viktig å ha litt is i magen. Vi vet at det kan være en krevende og usikker periode, men det er bevegelse i køen gjennom sommeren, og flere får tilbud fortløpende, sier Eskelund.

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige