Connect with us

NTB

Vekst i utenlandstrafikken ved norske flyplasser

Published

on

Flere passasjerer har reist via norske flyplasser i august i år enn i fjor. Foto: Terje Pedersen / NTB

Antallet reisende ved Avinors flyplasser fortsetter å øke. Utenlandstrafikken var det som dro passasjertallene oppover i august.

Økonomi og næringsliv: Det totale antallet passasjerer i august var på 4,8 millioner, skriver Avinor i en pressemelding. Det er en økning på 3 prosent fra året før.Av dem var omtrent 2,26 millioner reisende utenlands, en økning på 8 prosent.
– Vi venter at økningen i utenlandske turister fortsetter i årene som kommer. Denne utviklingen har vi sett en god stund nå, og våre prognoser viser at det vil vedvare, sier Gaute Skallerud Riise, direktør for trafikkutvikling i Avinor.
Han sier at antallet også inkluderer norske utenlandsreisende, men at økningen i all hovedsak er drevet av utenlandske turister.
I innenlandstrafikken var det en nedgang på 1 prosent. 2,47 millioner reiste innenlands i august.

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige