Connect with us

Lokalt

Varaordføreren raser mot populær rival: – Bare klaging og syting!

Published

on

Stord rådhus. Foto:Daniel DeNiaziStord rådhus. Foto:Daniel DeNiazi
Stord rådhus. Foto:Daniel DeNiazi

Øyvind Kyvik (H) går hardt ut mot Arbeiderpartiets Gaute Straume Epland, som topper ny meningsmåling. – Forstår ikke hvorfor folk vil ha ham som ordfører, sier Kyvik.

Lokalpolitikk: Øyvind Kyvik (H) går hardt ut mot Arbeiderpartiets Gaute Straume Epland, som topper ny meningsmåling.

– Forstår ikke hvorfor folk vil ha ham som ordfører, sier Kyvik.

I en fersk meningsmåling Infact har utført for Sunnhordland får tidligere Ap-ordfører Gaute Straume Epland hele 41 prosent oppslutning som ordførerkandidat. Dette får varaordfører Øyvind Kyvik til å se rødt.

– Det har vært lite konstruktivt fra den kanten, utover klaging og syting. En sånn ordfører ville i alle fall ikke jeg hatt, sier Kyvik til Sunnhordland.

Annonse

Han beskylder Ap for manglende politiske leveranser og for å fokusere på at «vi ikke skal få til noen ting som helst».

Epland reagerer med forundring på kritikken:

– Jeg opplever det som både voldsomt og overraskende at Kyvik kommenterer på denne måten,» sier han til avisen.

Ap-politikeren avviser påstandene om destruktiv oppførsel og understreker at opposisjonens rolle er å utfordre makthaverne.

– Vi har på ingen måte vært ufine. Men vi har vært tydelige på våre standpunkter, fastslår Epland.

Annonse
Live
Neste
Spilles
Forrige