Connect with us

NTB

Tusenvis av tomme EM-seter – peker på billettprisene

Nesten 10.000 seter sto tomme under kveldsøkten på første dag av EM i friidrett. Arrangøren får kritikk for feilprising. Nesten 10.000 seter sto tomme under kveldsøkten på første dag av EM i friidrett. Arrangøren får kritikk for feilprising.

Publisert

den

Det var tynt på tribunene på EMs første dag. Foto: Beate Oma Dahle / NTB

Nesten 10.000 seter sto tomme under kveldsøkten på første dag av EM i friidrett. Arrangøren får kritikk for feilprising.

Sport: Mandag så 13.623 publikummere Jakob Ingebrigtsen og det norske stafettlaget suse inn til to EM-gull. Det er imidlertid plass til 23.000 på stadion i Birmingham, skriver BBC.

Arrangøren selv sier de er svært fornøyde med billettsalget, og at det er langt over forventning. Kveldsøktene fredag, lørdag og søndag skal nærme seg utsolgt, opplyser de.

Likevel var det tydelig på TV-bildene fra mandagsøkten at mange valgte sofaen framfor et sete på stadion.

Man må ut med rundt 1400 kroner for å få med seg tirsdagens 100-meterfinale fra de beste plassene. Tilsvarende plasser til samme finale i EM i Roma for to år siden gikk for under en tusenlapp, skriver BBC.

Annonse

Flere publikummere skal heller ha valgt de billigere billettene høyere opp på tribunen for mandagens kveldsøkt.

– Kanskje de burde invitere dem ned for å lage bedre TV, foreslår publikummer Chris Brown overfor den britiske kanalen.

– Å betale 1400 kroner for de beste billettene i helgen er greit, men ikke midt i uken, mener han.

(©NTB)

Annonse
Live
Neste
Spilles
Forrige