Connect with us

NTB

Trumps tidligere pressesekretær går til Fox News

Den nylig avgåtte pressesekretæren til USAs president Donald Trump, Karoline Leavitt, skal begynne å jobbe for den amerikanske TV-kanalen Fox News. Den nylig avgåtte pressesekretæren til USAs president Donald Trump, Karoline Leavitt, skal begynne å jobbe for den amerikanske TV-kanalen Fox News.

Publisert

den

Støtt Radio Haugaland
Tidligere pressesekretær ved Det hvite hus, Karoline Leavitt, skal nå jobbe for Fox News. Foto: Mark Schiefelbein / AP / NTB

Den nylig avgåtte pressesekretæren til USAs president Donald Trump, Karoline Leavitt, skal begynne å jobbe for den amerikanske TV-kanalen Fox News.

USAs: Leavitt skal ifølge New York Times starte i jobben fra 1. november. Hun skal blant annet jobbe som kommentator for kanalen.

Som pressesekretær har Leavitt blant annet sluppet inn flere Trump-vennlige stemmer og medier blant de utvalgte få som har fast plass i Det hvite hus. I likhet med presidenten selv har hun hatt et periodevis konfliktfylt forhold til tradisjonelle nyhetsmedier.

– Karolines førstehåndserfaring fra Det hvite hus og fra valgkampen gir henne en unik forståelse av det politiske landskapet i dag, sier administrerende direktør Suzanne Scott i Fox News Media i en uttalelse.

I august ble det kjent at hun skulle slutte i jobben ved Det hvite hus for å være mer til stede hjemme med sine to barn.

Annonse

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige