Connect with us

NTB

Trump sier det har vært et tretimers møte mellom USA og Iran

Representanter fra USA og Iran var i et tre timer langt møte tirsdag, rundt samme tid som USAs president Donald Trump truet med å utslette landet. Representanter fra USA og Iran var i et tre timer langt møte tirsdag, rundt samme tid som USAs president Donald Trump truet med å utslette landet.

Publisert

den

Støtt Radio Haugaland
USAs president bruker kraftige ord om Irans regime, men mener samtidig det er mulig å få til en avtale etter mellomvalget i USA. Foto: Justin Tang / Canadian Press via AP / NTB

Representanter fra USA og Iran var i et tre timer langt møte tirsdag, rundt samme tid som USAs president Donald Trump truet med å utslette landet.

USAs: Trump bekrefter det iransk-amerikanske møtet under et pressetreff tirsdag kveld.

Rundt samme tid sa Trump fra talerstolen i FNs generalforsamling at han for tiden sto overfor et valg mellom en avtale med Iran eller å «utslette» og sende den islamske republikken Iran «inn i helvete».

Talsperson for Irans Revolusjonsgarde Hossein Mohebi sa tidligere tirsdag at Iran har skjerpet sine vilkår for å gå med på å avslutte krigen med USA og Israel etter at avtalen i juni kollapset.

– De brøt avtalen og gjennomførte nok en ond handling. Vi har derfor skjerpet våre vilkår, sa Mohebi.

Annonse

Han legger til at hvis USA fortsetter på måten de gjør nå, «vil de bare gjøre ting vanskelig for seg selv». Han mener USA ikke har noe annet valg enn å godta Irans vilkår.

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige