Connect with us

NTB

Trump kaller seg verdens største attraksjon

En rekke artister har trukket seg fra den planlagte 250-årsfeiringen av USAs uavhengighet i sommer. Nå vurderer Trump å være frontfigur selv. En rekke artister har trukket seg fra den planlagte 250-årsfeiringen av USAs uavhengighet i sommer. Nå vurderer Trump å være frontfigur selv.

Publisert

den

På en spesialbygget MMA-arena skal det arrangeres en kamp i anledning USAs jubileum. Det skal skje på Trumps 80-årsdag. Foto: Jose Luis Magana / AP / NTB

En rekke artister har trukket seg fra den planlagte 250-årsfeiringen av USAs uavhengighet i sommer. Nå vurderer Trump å være frontfigur selv.

USAs: USAs president Donald Trump mener han kan trekke flere publikummere enn Elvis Presley.

For kort tid siden ble det klart hvordan 250-årsfeiringen av USAs uavhengighet skal foregå. Det innebærer blant annet en konsertserie fra 25. juni til 10. juli i Washington. Etter kort tid trakk imidlertid flere av artistene seg, skriver Reuters.

– Sannheten er at jeg, ifølge mange, er attraksjon nummer én over alt i verden, skrev Trump i sosiale medier lørdag.

Han sier han setter i gang arbeidet med en Amerika er tilbake-feiring.

Annonse

Fredag trakk Bret Michaels, vokalist i rockebandet Poison, bandet fra feiringene. Michaels sa at arrangementet ikke lenger var den upartiske feiringen han trodde det skulle være.

Trump har flere ganger forsøkt å sette sitt preg på feiringene, blant annet ved å arrangere en ekstremvariant av en MMA-slåsskamp på en spesialkonstruert arena på plenen foran Det hvite hus. Kampen skal skje 14. juni, på presidentens 80-årsdag.

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige