Connect with us

NTB

Toppmøtet i Oslo: Ingen kritikk av India for kjøp av russisk olje

På toppmøtet i Oslo har ikke Narendra Modi fått kritikk for Indias import av russisk olje, ifølge statsminister Jonas Gahr Støre (Ap). På toppmøtet i Oslo har ikke Narendra Modi fått kritikk for Indias import av russisk olje, ifølge statsminister Jonas Gahr Støre (Ap).

Publisert

den

På toppmøtet i Oslo har ikke Narendra Modi fått kritikk for Indias import av russisk olje, ifølge statsminister Jonas Gahr Støre (Ap).

ukraina: – Nei, han har ikke fått det, sier Støre til NTB etter møtet mellom Indias statsminister og statsministrene fra de nordiske landene.

– Dette er en situasjon som henger sammen med en rekke forhold knyttet til krigen i Midtøsten, legger han til.

Han nevner også at India er avhengig av import av olje.

– Vi skal være forsiktig med å fordømme dem når de nå kjøper den oljen som er tilgjengelig.

Annonse

I vestlige land er India tidligere blitt kritisert for kjøp av store mengder russisk olje samtidig som krigen har rast i Ukraina. I løpet av det siste året har USA forsøkt å presse India til å trappe ned oljeimporten fra Russland.

Støre sier at han heller ikke kritiserte Modi for oljeimporten da de to hadde samtaler mandag.

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige