Connect with us

NTB

To savnet etter båthavari i Kanalen

Published

on

Så langt i år har nesten 16.000 migranter krysset Den engelske kanal fra Frankrike til Storbritannia. Her er en gruppe som antas å være migranter tatt om bord av et fartøy fra Ramsgate Lifeboat Station utenfor Dover torsdag. Lørdag mistet minst seks migranter livet i et forlis i Kanalen. Foto: Gareth Fuller / AP / NTB

180 migranter er reddet fra en båt som har havarert i Den engelske kanal. To personer er savnet, og en ble hentet opp bevisstløs.

Politikk: Den franske redningstjenesten plukket opp migrantene i fire separate operasjoner etter at båten som var på vei mot England, forliste onsdag.
– Sjøen var rolig i dag, og det var et uvanlig høyt antall forsøk på å krysse Kanalen, sier en talsperson for redningstjenesten.
(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige