Connect with us

NTB

To pågrepet for å ha solgt våpen til 14-åring i Bangkok

Published

on

Folk på vei inn i Siam Paragon i Bangkok, dagen etter at en tenåring åpnet ild mot mennesker som befant seg i kjøpesenteret. Han rakk å drepe to personer og såre flere andre før han ble pågrepet. Foto: Wason Wanichakorn / AP / NTB

Thailandsk politi har pågrepet to menn som mistenkes for å ha solgt et våpen til 14-åringen som er siktet for å ha drept to personer i et kjøpesenter i Bangkok.

Kriminalitet og rettsvesen: Skytingen skjedde i det kjente kjøpesenteret Siam Paragon og førte til at hundrevis av mennesker flyktet i panikk.Våpenet han brukte, skal ha vært laget for løskrutt, men var blitt endret slik at det kunne fylles med skarp ammunisjon, ifølge politiet.
De to mennene ble torsdag morgen pågrepet i provinsen Yala sør i landet og deretter sendt til Bangkok for avhør, opplyser en politimann i provinsen.
(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige