Connect with us

NTB

Tiril Udnes Weng og Klæbo seiret i Toppidrettsveka

Published

on

Tiril Udnes Weng vant siste konkurranse i Toppidrettsveka. Foto: Ole Martin Wold / NTB

Tiril Udnes Weng og Johannes Høsflot Klæbo vant de avsluttende jaktstartene i Toppidrettsveka i Granåsen lørdag.

Sport: Maja Dahlqvist seiret i spurten i fredagens konkurranse og fikk også starte først i lørdagens jaktstart. Svensken fikk fort besøk av flere løpere, og det ble dannet en større gruppe i fronten.Inn på sisterunden satte Udnes Weng opp tempoet og dro ifra konkurrentene. Det holdt til seier i mål og sammenlagtseier i konkurransen.
Svenske Alvar Myhlback startet herrenes jaktstart i front, men han hadde blant andre Johannes Høsflot Klæbo jaktende bak.
Flere løpere gikk seg etter hvert opp i tetgruppen. Inne på sisterunden holdt 17 år gamle Myhlback et høyt tempo, men det var Klæbo som satte inn det avgjørende støtet og tok seieren i spurten.
(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige