Menu
James Milner og Diogo Jota under en Liverpool-kamp i 2022. Foto: Kirsty Wigglesworth / AP / NTB

Tidligere Liverpool-stjerne bytter draktnummer – hedrer avdøde Jota

James Milner skal kommende sesong bruke draktnummer 20 for Brighton. Grepet kommer etter at hans tidligere lagkamerat Diogo Jota gikk bort i en tragisk ulykke i sommer.

Av NTB | 02.08.2025 10:04:36

Sport: I etterkant av Jotas dødsfall har Liverpool valgt å frede Jotas draktnummer. Ingen i klubben skal heretter bære nummer 20 på trøyen i klubben.

Milner var i flere år lagkamerat med Jota i Liverpool før han skiftet til Brighton. Nå har han valgt å hedre kompisen.

– Da jeg hørte at Carlos (Baleba) ønsket seg et annet draktnummer, spurte jeg om å overta nummer 20. Jeg ønsket å gjøre det for å markere min respekt og hedre Diogo. Han var en fantastisk spiller og en god venn, sier Milner i en video publisert på Brightons X-konto.

– Det blir en ære å ha hans draktnummer denne sesongen, legger han til.

Milner var selv til stede i Jotas begravelse i Portugal. Også Jotas bror Andre Silva gikk bort i bilulykken. Jota var på vei hjem til Liverpool fra Portugal da tragedien inntraff.

– Han var en utrolig fin familiemann og noen du ønsket å være rundt. Han vil bli savnet av alle. Han var en fantastisk spiller og en enda bedre person, har Milner sagt om Jota.

(©NTB)

Flere nyheter: