Connect with us

NTB

Suksessrik friidrettstrener åpner opp om kreftdiagnose: – Det er brutalt

Friidrettstrener Paul Solberg (45) har bidratt til store norske fremganger på friidrettsbanen. Den siste tiden har han stått i tøff helsemessig situasjon. Friidrettstrener Paul Solberg (45) har bidratt til store norske fremganger på friidrettsbanen. Den siste tiden har han stått i tøff helsemessig situasjon.

Published

on

Eivind Henriksen og Paul Solberg sammen på friidrettsbanen. Foto: Beate Oma Dahle / NTB

Friidrettstrener Paul Solberg (45) har bidratt til store norske fremganger på friidrettsbanen. Den siste tiden har han stått i tøff helsemessig situasjon.

Sport: Det er til NRK at Solberg forteller at han mot slutten av fjoråret ble diagnostisert med kreft. Han oppdaget selv en kul i munnhulen.

Påfølgende legeundersøkelser viste at det var snakk om kreft.

– De fleste som har vært borte i det selv, kan kjenne på at det er brutalt, sier Solberg til statskanalen.

I etterkant av at han fikk operert den første kulen, har han også fått fjernet ytterligere én på halsen.

Annonse

Solberg er blant annet trener for den meritterte sleggekasteren Eivind Henriksen.

– Jeg hadde ikke sett for meg at han skulle få det, men sånn er det jo med de fleste som får en kreftdiagnose i tidlig alder. Ja, det kommer som et sjokk, ja, sier Henriksen.

Solberg omtaler seg nå som kreftfri, men får strålebehandling som skal være forebyggende. Prognosene er gode.

Håpet er å være tilbake i miljøet til Bislett Games.

(©NTB)

Annonse
Live
Neste
Spilles
Forrige