Connect with us

NTB

Stoltenberg om skattekommisjonens anbefalinger: – En prestasjon

Skattekommisjonen har klart å komme fram til stor grad av enighet, mener finansministeren. Skattekommisjonen har klart å komme fram til stor grad av enighet, mener finansministeren.

Publisert

den

Finansminister Jens Stoltenberg (Ap) da skattekommisjonens leder Eigil Knutsen la fram hovedpunktene i rapporten. Foto: Ole Berg-Rusten / NTB

Skattekommisjonen har klart å komme fram til stor grad av enighet, mener finansministeren.

Innenriks: – Bare det er i seg selv en prestasjon, sa Jens Stoltenberg (Ap) på pressekonferansen der kommisjonens anbefalinger ble lagt fram onsdag.

Stoltenbergs mål er et bredt skatteforlik i Stortinget.

– Jeg håpet å få en kommisjon som kunne komme med forslag som pekte i retning av et forlik, og det har vi fått – selv om jeg ikke mener noe om alle enkeltforslagene.

Han mener at et mer oppsplittet politisk landskap øker behovet for et forlik, men samtidig gjør det vanskeligere å få til.

Annonse

– Nå ser vi muligheten til igjen å finne sammen. Skattekommisjonens rapport er et viktig skritt på veien mot et mulig forlik til beste for folk og for bedriftene, sa finansministeren på pressekonferansen.

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige