Connect with us

NTB

Stenshornes bil tok fyr – stilte ikke til start i Silverstone

Søndagens Formel 2-løp i Silverstone var slutt for Martinius Stenshorne allerede før start søndag. Nordmannens bil tok fyr på oppvarmingsrunden og gjorde at 20-åringen ikke stilte til start. Søndagens Formel 2-løp i Silverstone var slutt for Martinius Stenshorne allerede før start søndag. Nordmannens bil tok fyr på oppvarmingsrunden og gjorde at 20-åringen ikke stilte til start.

Publisert

den

Martinius Stenshorne kom aldri til start i søndagens Formel 2-løp i Silverstone. Foto: Sebastiaan Rozendaal / Dutch Photo Agency / NTB

Søndagens Formel 2-løp i Silverstone var slutt for Martinius Stenshorne allerede før start søndag. Nordmannens bil tok fyr på oppvarmingsrunden og gjorde at 20-åringen ikke stilte til start.

Sport: Nordmannen gikk helt til topps i Montreal Grand Prix i slutten av mai, men har slitt stort den siste tiden. Stenshorne skulle egentlig startet i 17. beste startposisjon i Storbritannias Grand Prix søndag, men feltet var tomt da de andre førerne stilte bilene klare til start.

Årsaken var at nordmannens bil begynte å brenne på oppvarmningsrunden. Dermed ble det enda en stor nedtur for ulykkesfuglen Stenshorne.

Lørdag endte nordmannen helt sist på sprintløpet i Silverstone, etter at han ble påkjørt bakfra og snurret rundt på tampen av løpet.

Sist helg i Spielberg i Østerrike hadde heller ikke 20-åringen fra Hokksund lykken på sin side. Han kjørte inn til 6.-plass i mål, men etter å ha blitt ilagt en tidsstraff på 30 sekunder falt han helt ned til sisteplass på resultatlisten.

Annonse

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige