Connect with us

NTB

Stabburet kutter andelen makrell i makrell i tomat – tause om pris

Orkla kutter andelen makrell i det folkekjære pålegget, Stabbur-Makrell. De vil ikke si om prisen kuttes tilsvarende. Orkla kutter andelen makrell i det folkekjære pålegget, Stabbur-Makrell. De vil ikke si om prisen kuttes tilsvarende.

Publisert

den

Makrell i tomat er et av de mest populære påleggene blant nordmenn. Foto: Lise Åserud / NTB

Orkla kutter andelen makrell i det folkekjære pålegget, Stabbur-Makrell. De vil ikke si om prisen kuttes tilsvarende.

Innenriks: Det bekrefter Kristoffer Vikebak, kommunikasjonssjef i Orkla Foods til Dagbladets DinSide.

– Makrellbestanden er under press, noe som har ført til reduserte kvoter, mindre tilgjengelig råstoff og betydelig høyere råvarepriser. For å møte denne utviklingen har vi redusert fiskeandelen i disse produktene noe, sier Vikebak til DinSide.

Tre pakker vil få redusert fiskeinnhold:

* Filet 170 g går fra 71 prosent fisk til 60 prosent

Annonse

* Filet 110 g går fra 60 til 55 prosent fisk

* Grovhakket 110 går fra 60 til 55 prosent fisk

Vikebak sier de har justert oppskriften for å bevare smaken best mulig, og forventer liten smaksendring. Han ønsker likevel å være åpen om endringen.

Om det blir en endring i prisen, kan han ikke kommentere. Han viser til at råvareprisene på makrell generelt har økt kraftig.

(©NTB)

Annonse
Live
Neste
Spilles
Forrige