Connect with us

Lokalt

Sportsfisker fikk uvanlig fangst i elva – dro opp sexleketøy på nesten 30 centimeter

Publisert

den

Uvanlig fangst: Sportsfisker Arve Fjæra fra Odda fikk seg en overraskelse da han under laksefiske i Arnaelva dro opp et sexleketøy på 29 centimeter og 0,6 kilo. Den spesielle fangsten ble senere registrert på laksebørsen i Elveguiden. Foto: Privat.

Sportsfisker Arve Fjæra fra Odda fikk seg en overraskelse da han var på laksefiske i Arnaelva. I stedet for storlaks endte han med å hale i land et sexleketøy på 29 centimeter.

Sportsfiske: Den erfarne fiskeren var ute etter laks etter at vannføringen i elva hadde tatt seg opp igjen etter sommerens tørke. Før den uvanlige fangsten hadde han allerede satt ut fire smålaks på rundt to kilo.

– Jeg så noe komme flytende nedover elva og bestemte meg for å prøve å få tak i det, forteller Fjæra til Hardanger Folkeblad.

Registrerte fangsten

Etter en kamp som ifølge fiskeren varte i rundt 20 minutter, fikk han gjenstanden opp i håven.

Fangsten ble fotografert, målt til 29 centimeter, veid til 0,6 kilo og registrert på laksebørsen i Elveguiden – der den har skapt stor oppmerksomhet.

Annonse

På Facebook har historien utløst en rekke humoristiske kommentarer, blant annet om at fangsten var «under minstemål», med henvisning til minste tillatte størrelse for laks.

Har blitt en snakkis

Den uvanlige fiskehistorien har fått stor oppmerksomhet og er omtalt av flere medier, blant annet Hardanger Folkeblad, VG og Adressavisa.

Selv om sexleketøyet er den mest spesielle fangsten denne gangen, understreker Fjæra at det fortsatt er laks, skrei og kveite han helst vil ha på kroken. Han har vært ivrig sportsfisker i flere tiår og reiser blant annet årlig til Sørøya i Finnmark for å fiske.

Les mer
Annonse
Live
Neste
Spilles
Forrige