Menu
Casper Ruud tente liv i det norske United Cup-håpet. Foto: Mark Baker / AP / NTB

Ruud med overbevisende seier i Australia: – Nå er vi tilbake i kampen

Casper Ruud hadde få problemer mot franske Adrian Mannarino i kvartfinalen av United Cup i tennis i Australia. Nordmannen vant 6-1, 6-4.

Av NTB | 04.01.2024 12:10:06

Sport: Snarøya-gutten, som er rangert som nummer 11 på ATP-rankingen, viste styrke mot 22.-rangerte-Mannarino på hardcourten i Sydney torsdag formiddag.

Ruud vant første sett overbevisende 6-1. Det andre settet ble langt jevnere, men nordmannen dro det i land med 6-4. Ruud tente dermed liv i det norske håpet om avansement.

– Jeg er veldig fornøyd. Nå er vi tilbake i kampen, så ser vi hvordan det går i doublekampen etterpå, sa Ruud like etter kampslutt.

Seieren gjør at kvartfinalen av United Cup skal avgjøres i en doublekamp mellom Norge og Frankrike klokken 12. Der skal Ruud spille igjen, sammen med makker Ulrikke Eikeri.

Skulle Norge vinne doublekampen, vil de møte Polen i semifinalen. Semifinalene spilles lørdag.

Den norske doubleduoen møter franskmennene Edouard Roger-Vasselin og Caroline Garcia. Sistnevnte halte seieren torsdag i land en knepen singlseier mot norske Malene Helgø.

Helgø, som var rangert over 500 plasser bak Garcia på WTA-rangeringen, tok kampen helt til tiebreak i avgjørende sett, men måtte gi tapt 5-7.

(©NTB)