NTB
Russlands utenriksminister ankommet USA for G20-møte
Russlands utenriksminister Sergej Lavrov har landet i USA der han skal delta på et møte med utenriksministrene fra G20-landene i Atlanta, melder det statlige russiske nyhetsbyrået Tass. Russlands utenriksminister Sergej Lavrov har landet i USA der han skal delta på et møte med utenriksministrene fra G20-landene i Atlanta, melder det statlige russiske nyhetsbyrået Tass.
Russlands utenriksminister Sergej Lavrov har landet i USA der han skal delta på et møte med utenriksministrene fra G20-landene i Atlanta, melder det statlige russiske nyhetsbyrået Tass.
Ukraina: Det to dager lange møtet mellom representanter for verdens største økonomier finner sted mens flere internasjonale konflikter står fastlåst, blant annet krigen mellom USA og Iran og krigen i Ukraina. Samtidig holder oljeprisene seg høye.
Møtet i Atlanta i Georgia finner sted bare dager før det viktige mellomvalget i USA og skal legge grunnlaget for G20-toppmøtet i desember. Det skal holdes på USAs president Donald Trumps golfanlegg Doral i Miami.
Russiske myndigheter opplyste torsdag at Lavrov vil bruke innlegget sitt til å argumentere mot internasjonale sanksjoner.
Møtet finner sted i forkant av nye samtaler mellom representanter for Russland, Ukraina og USA om forsøkene på å få slutt på krigen i Ukraina.
(©NTB)
