Connect with us

NTB

Røa-årsmøte ga klarsignal for plassovertakelse – KFUM Oslo kan bli toppserielag

Tirsdagens ekstraordinære årsmøter i Røa Fotball Elite ga styret fullmakt til å oppløse allianseavtalen og gjennomføre plassovertakelse for A-laget i Toppserien. Tirsdagens ekstraordinære årsmøter i Røa Fotball Elite ga styret fullmakt til å oppløse allianseavtalen og gjennomføre plassovertakelse for A-laget i Toppserien.

Publisert

den

Støtt Radio Haugaland
Mandag var det landslagsuttak for kvinner på Røabanen vest i Oslo. Nå kan det ligge til at klubbens elitelag flytter til Ekeberg på motsatt side av byen. Foto: Beate Oma Dahle / NTB

Tirsdagens ekstraordinære årsmøter i Røa Fotball Elite ga styret fullmakt til å oppløse allianseavtalen og gjennomføre plassovertakelse for A-laget i Toppserien.

Sport: Plassovertakelse betyr at man finner en annen klubb som kan søke om lisens for å overta plassen i ligasystemet. Røa har siden august lett etter en klubb som kan være interessert i dette og står nå igjen med KFUM Oslo.

– Vi fikk fullmakt til å gå videre i prosessen. Det var egentlig en formalitet, og nå er det spennende hva de bestemmer seg for på Ekeberg. Dette er vår eneste løsning. Hvis de sier nei så faller saken, sier Røas styreleder Harald Nickelsen til NTB.

KFUM skal bestemme seg med det første, og Nickelsen sier at det er avtalt å ha kontakt onsdag.

– Vi har ikke hatt fysisk kontakt ennå, men vi har hatt mange hyggelige telefonsamtaler. Avgjørelsen de tar vil være nøye overveid. De har fått alle opplysninger så de kan gjøre «due diligence». Hvis de går for det, så skal vi komme i mål. Jeg vet at de har vært i flere møter med forbundet, sier Røa-styrelederen.

Annonse

Tidligere skal også Heming ha vært aktuell for plassovertakelse, men klubben har trukket seg fra videre forhandlinger. Dermed kan det ligge an til at Oslo-laget flytter østover til Ekeberg.

Bakgrunnen for saken er en utfordrende økonomisk situasjon i Røa Fotball Elite. Man har i flere år så vidt greid å komme seg gjennom sesongen, men nå er det konkludert med at det ikke er økonomisk grunnlag for å fortsette satsingen.

Røa var i en periode den mest suksessrike klubben i Norge, med fem seriemesterskap og fem cupmesterskap mellom 2004 og 2011. Klubben har hatt et stort antall landslagsspillere i sine rekker.

(©NTB)

Annonse
Live
Neste
Spilles
Forrige