LIVESENTER
Menu
Captain Frodos Magiske Sirkus. Arrangement av Kulturnatt og Aktiv i Haugesund Skåredalen kultur- og idrettsenter. FOTO: Captain Frodo

Rekordoppslutning under Kulturnatt i Haugesund

Rundt 7000 deltok da årets Kulturnatt fylte byen med kultur, musikk og kunst.

Av Egil M Solberg | 21.10.2025 19:33:50

Kulturnatt: Kulturnatt ble arrangert lørdag 18. oktober, og både nye og etablerte arenaer opplevde fulle hus fra morgen til kveld. For første gang var alle de nærmere 50 arrangementene gratis, noe som førte til rekordbesøk og mange førstegangsgjester.

– Det har vært rørende å møte folk som opplevde Kulturnatt for første gang. Mange prøvde noe nytt, og det var nettopp målet vårt, sier koordinator Andreas Risanger Meland.

Publikum fikk oppleve alt fra familietilbud i Bibliotekparken til konserter på Vangen Pling Plong og Høvleriet, samt vandringer, kunstutstillinger og forestillinger på nye arenaer som Terminalen og Haraldsvang skole.

– Årets Kulturnatt ble en skikkelig opptur, sier Helge Toft fra Gamle Slaktehuset, som alene hadde over 650 besøkende.

Totalt ble årets Kulturnatt et løft for hele byens kulturliv – og en ny folkefest for Haugesund.

Flere nyheter: