Connect with us

Lokalt

Rekordmange personbiler registrert

Published

on

20.392 nye personbiler ble registrert i Norge i juni. 64,6 prosent var elbiler. Foto: Gorm Kallestad / NTB

Rekordmange personbiler ble registrert i desember 2022, nesten 40.000. Det skriver Opplysningsrådet for veitrafikken i en pressemelding.

Bil: Nesten 40.000 førstegangsregistrerte nye personbiler ble registrert i desember alene, betyr at drøyt 22 prosent av hele årets nybilregistreringer ble gjort i løpet av årets siste måned, melder NTB.

Det er mange som har ventet på bilene sine i lang tid, men at det har vært store forsinkelser på grunn av koronapandemien og krigen i Ukraina.

Mange kunder har også håpet på at bilene skulle bli utlevert før nyttår, fordi nye avgifter samt moms på elbiler ville gjøre mange av modellene mye dyrere fra 1. januar.

Tesla topper salget av nye biler i 2022, med 21.303 biler totalt. Bak elbil-giganten finner vi Volkswagen og BMW som har solgt henholdsvis 20.184 og 14.038 nye biler i Norge.

Annonse

Alle de ti mest solgte modellene er også elbiler.

Live
Neste
Spilles
Forrige