Connect with us

NTB

Putin: Gode økonomiske tider framfor oss

Published

on

President Vladimir Putin møtte fredag russiske næringslivsledere. Han uttrykte seg i optimistiske ordelag om tilstanden i økonomien i tiden framover. Foto: Kreml Pool Photo via AP / NTB

President Vladimir Putin tror økonomien vil bli bedre framover, til tross for sanksjonene.

Kriminalitet og rettsvesen: Fredag møtte presidenten russiske næringslivsledere og uttalte seg i optimistiske ordelag.– Jeg er overbevist om at Russland har en god framtid, sa presidenten.
Han la til at det er noen økonomiske problemer å takle, men at «forsyningslinjene sakte er i ferd med å bli normale».
– Dette er granske forbløffende. Selv for meg, sa Putin.
Mange omganger med sanksjoner og tilbaketrekking av vestlige selskaper fra Russland i kjølvannet av invasjonen i fjor, har fått den russiske økonomien til å krympe. Men Putin mener at tilbaketrekkingen er «hell i uhell», i den forstand at den har åpnet nisjer for nye russiske produsenter.
(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige