Connect with us

NTB

Politidirektoratet: Politivoldssaken kan ha påvirket tilliten til politiet

Published

on

Fungerende politidirektør Håkon Skulstad sier at politivoldsaken på Kongsberg kan ha påvirket tillitten til politiet. Her fotografert i en annen sammenheng. Foto: Berit Roald / NTB

Fredag ble den tiltalte i politivoldssaken på Kongsberg frikjent. Politidirektoratet mener at saken kan ha påvirket tilliten til politiet.

Kriminalitet og rettsvesen: – Nå skal partene vurdere om de ønsker å anke. Uavhengig av det endelige utfallet i denne saken, er dette en sak som politiet ser på med alvor, sier fungerende politidirektør Håkon Skulstad til NTB. Skulstad sier at politidirektoratet vil gå nøye gjennom dommen, men understreker at den ikke er rettskraftig ennå.
– Saken kan også ha påvirket tilliten til politiet, sier Skulstad.
Videre legger han vekt på at politiet ønsker å lære av saken, og at de vil justere sin praksis dersom det blir nødvendig.
– Vi er i gang med å følge opp tematikken rundt maktbruk i politiet, sier han.
(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige