NTB
Christian Borch fikk allergisk reaksjon: – Det går heldigvis bra
– Det går heldigvis bra med pappa, sier datteren til NRK-veteran Christian Borch (81). Farens illebefinnende under en TV-sending skyldtes en allergisk reaksjon. – Det går heldigvis bra med pappa, sier datteren til NRK-veteran Christian Borch (81). Farens illebefinnende under en TV-sending skyldtes en allergisk reaksjon.

– Det går heldigvis bra med pappa, sier datteren til NRK-veteran Christian Borch (81). Farens illebefinnende under en TV-sending skyldtes en allergisk reaksjon.
Innenriks: – Det går heldigvis bra med pappa. Det illebefinnende han fikk var et resultat av en akutt allergisk reaksjon på en antibiotika, sier datteren Ina Borch til NRK lørdag.
Borch satt i panelet til Nyhetskompaniet på TV 2 sammen med Sveinung Rotevatn og Kornelia Minsaas. Mot slutten av sendingen, like over klokken 18, fikk Borch et illebefinnende.
Programleder Rune Kjos avbrøt programmet, og ambulanse ble tilkalt.
– Vi tilkalte umiddelbart helsehjelp og kontaktet pårørende. Utover det har jeg ikke noen ytterligere kommentarer på dette tidspunktet. Vi har avpublisert sendingen på TV 2 Play, av hensyn til vedkommende, sa pressesjef Jan-Petter Dahl i TV 2 like etter hendelsen.
Lørdag morgen sier Ina Borch at faren blir skrevet ut av sykehuset lørdag og at han er «sitt sedvanlig muntre og pratsomme seg».
– Det var heldigvis ikke verre enn det, selv om det så ganske dramatisk ut på TV, sier hun til NRK.
Borch ble brakt til sykehus for behandling, og rundt klokken 23.20 delte han gode nyheter med Dagbladet:
– Alle prøvene er helt fine, og jeg blir etter alle solemerker skrevet ut i morgen, sa han i en melding til avisen.
NRK-profilen har jobbet som journalist, programleder og sakprosaforfatter. I mer enn 20 år var han utenriksreporter og kommentator, før han ble anker i NRK Dagsrevyen.
Han gikk av som pensjonist i 2014.
(©NTB)
