LIVESENTER
Menu
Politiadvokat Ole Kristian Holtsmark. Arkivfoto. Foto: Emilie Holtet / NTB

NRK: Håndgranater skulle overleveres ved Ikea i Oslo

Håndgranatene som politiet mistenker skulle brukes i et angrep i Sarpsborg, skulle overleveres på eller ved Ikea på Furuset i Oslo, skriver NRK.

Av NTB | 03.10.2025 17:12:48

Krig og konflikter: «Det er relativt klart at det ble oppbevart og avhendet eksplosiver i Strømsveien 303 den 26. september 2025 på en slik måte at det rammes av straffeloven», heter det i en fersk fengslingskjennelse fra Oslo tingrett, skriver NRK.

Dette er adressen til Ikea Furuset i Oslo. Politiet ønsker ikke å kommentere de nye opplysningene overfor NRK.

Angrepet ble avdekket og forhindret av politiet i forbindelse med etterforskningen av granatangrepet i Pilestredet i Oslo.

Fredag ble en mann i 20-årene fengslet og siktet for medvirkning til grov ulovlig befatning med eksplosiver.

– Det dreier seg om en granatoverlevering som politiet har hindret fredag 26. september. Slik vi oppfatter det nå, skulle de brukes på en adresse i Sarpsborg, og så er det noe vi fortsatt etterforsker, sier politiadvokat Ole Kristian Holtsmark til NRK.

(©NTB)

Flere nyheter: