Connect with us

NTB

Napoli må flytte kamp til søndag – byen gjør seg klar til gullfest

Published

on

Khvicha Kvaratskhelia og Victor Osimhen har vært nøkkelspillere i Napolis suksess i Serie A. I helgen kan klubben vinne ligaen for første gang på 33 år. Foto: Massimo Paolone / LaPresse / AP / NTB

Tittelavgjørelsen i Serie A kan falle i helgen. Lokale myndigheter har bestemt å utsette Napolis hjemmekamp mot Salernitana fra lørdag til søndag.

Sport: Det melder nyhetsbyrået AFP. Serie A-ledelsen er ventet å bekrefte flyttingen innen kort tid.Allerede torsdag uttalte den italienske regjeringens representant i Napoli-provinsen at oppgjøret måtte få nytt kamptidspunkt for å avlaste politiet. Lørdag er det også lagt opp til en stor forsamling av tegneserielesere i den søritalienske byen.
– Hadde vi beholdt kampen lørdag, hadde vi vært nødt til å fordoble ressursene våre, sa Claudio Palomba.
Napolis kamp mot Salernitana er nå lagt til søndag klokken 15. Den spilles etter at tabelltoer Lazio har møtt Inter i Milano. Bortetap der og favorittseier på Diego Maradona stadion gjør Napoli til Serie A-mester for første gang siden 1990.
I så fall vil det bli en voldsom og følelsesladd feiring i Napolis gater.
(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige