Mann skutt av politiet under pågripelse i Øygarden
En mann ble skutt av politiet i forbindelse med en pågripelse i Øygarden. Mannen skal ifølge politiet ha vært beruset og i besittelse av øks.
Kriminalitet og rettsvesen: – Mistenkte ble skutt av politiet under pågripelsen. Vedkommende er bevisst og tilsnakkende. Mistenkte blir tilsett av helsepersonell. Spesialenheten er rutinemessig varslet og håndterer saken videre, skriver operasjonsleder Steinar Hausvik i Vest politidistrikt.
Politiet fikk flere meldinger om mannen, som skal ha vært aggressiv og vært i besittelse av øks.
Innsatsleder Per Magnus Vabø sier til Bergens Tidende at det har vært en trusselsituasjon som de nå har kontroll på og at det i forbindelse med dette har blitt avfyrt skudd. Han vil ikke svare på om vedkommende ble truffet av skuddene.
– Vi sperrer nå av området hvor det er skjedd, sier han.
En 18-åring som sier han varslet politiet om mannen, beskriver til Bergensavisen at mannen kom mot dem med en øks i hånden, på utkikk etter en person.
– Plutselig begynte han å løpe mot oss, men han ene i følget stoppet opp og forklarte ham at ingen av oss var den personen han var på utkikk etter, sier 18-åringen til avisa.








